1. mezinárodní Summit o naslouchání

The Listening World
summit 2024

Nasloucháme srdcem

Konference – Workshopy – Expo – Prostor pro bytí spolu

Praha Kongresové centrum / online stream

24. – 26. 5. 2024

SUMMIT & ŠŤASTNÁ ŠKOLA

Změňme společně způsob naslouchání ve školství...

Naslouchání je obyčejná dovednost, kterou máme všichni vrozenou, ale kterou mnohdy podceňujeme nebo nevyužíváme správně.

Jestli chceme být ve školství šťastni, ať už jako pedagogové, rodiče či děti, není potřeba měnit pedagogy, rodiče či děti, ale způsob komunikace - více si naslouchat.

Pokud dokážeme hluboce naslouchat, školství se změní samo...

Nyní posloucháte slova, naučte se naslouchat za slovy, protože tam je prostor, díky kterému zažijete well-being ve škole či ve vztahu s dětmi.

Změňme společně vztahy ve školství:
PEDAGOGOVÉ - RODIČE - DĚTI.

feneLla blakaJ

Na Summitu bude (mimo jiné) řečnicí i Fenella Blakaj, se kterou jsme měli tu čest si povídat na našich webinářích Šťastné školy v období únor - březen 2024.

Fenella je švýcarská pedagožkazakladatelka speciální soukromé školy v Basileji.

V této škole se věnuje tzv. "problémovým" dětem, které potřebují jiný přístup, než ve školách bývá běžné. Díky tomu se z "outsiderů" stávají sebevědomí, komunikativní a schopní mladí lidé, kteří nemusí mít strach o své budoucí uplatnění v životě.

Fenella též školí pedagogy z alternativních i klasických (státních) škol pro práci s jejich "problematickými" studenty. Velmi názornou formou ukazuje, jak znovu najít vnitřní klid a trpělivost, efektivněji komunikovat a prohloubit vztahy i vzájemný respekt.

Zkraje roku 2024 jsme ji požádali, aby se s námi podělila o svůj pohled na školství z jiného úhlu pohledu, než jsme zvyklí.

Webináře přinesly inovativní pohled na vzdělávání v souvislosti s principy fungování mysli. Už jen logické pochopení těchto principů výrazně snižuje stresovou zátěž a přináší významnou psychickou úlevu, vyrovnanost, klidnadhled, jak v pedagogické práci, tak v osobním životě. Nabízí větší možnosti, jak zvládat náročné situace a nacházet nová řešení i tam, kde se to jeví jako beznadějné.

Pokud chcete opět nastartovat radost a nadšení z práce pedagoga, neváhejte se podívat na záznamy. Stačí se registrovat na webináře, které probíhají každou 1. středu v měsíci a získáte tak přístup k záznamům - registrovat se.

TÉMATA WEBINÁŘŮ s Fenellou:

- VĚDOMÝ UČITEL
- MYŠLENÍ JAKO INDIVIDUÁLNÍ PROCES
- BEZKONFLIKTNÍ VZTAHY
- KONFLIKTY A DISCIPLÍNA

Přednáška na Summitu: Naslouchání dětem jako prevence vyhoření?
sobota 25.5. -  15.15 - 15.30 Kongresový sál

Přednáška na Summitu: Panelová diskuse - Školou k rozvoji potenciálu (Šťastné dítě)
neděle 26.5. - 9.30- 11 h

Přednáška na Summitu: Všechny děti jsou diamanty
neděle 26.5. - 11.30- 13 h

mavis karn

Další řečnicí, kterou bychom chtěli v souvislosti s dětmi vypíchnout, bude Mavis Karn - žena s velkým srdcem.

Mavis je poradce, pedagog a konzultant se soukromou praxí v St. Paul Minnesota v USA. Více než pětačtyřicet let se věnuje práci s jednotlivci, rodinami, podniky, nemocnicemi, školami, věznicemi, vládními agenturami a léčebnými centry, policejními odděleními a neziskovými organizacemi, právními firmami, indiánskými kmeny a agenturami, jednotlivými sportovci a týmy a trenéry a terapeuty a tak dále a tak dále...

Její práce ji zavedla do celých Spojených států a do Jižní Afriky a v poslední době také do mnoha zemí skrze Zoom.

Napsala knihu, kterou překládáme do češtiny a brzy bude k prodeji i u nás pod názvem: Je to tak jednoduché (Návod na život). Kniha je věnována dětem a bývalým dětem (odevšud). Jsou v ní krátké, ale výstižné dopisy dětem...

Přednáška na Summitu: Je to tak jednoduché
sobota 25.5. -  13 - 13.30 Kongresový sál

Přednáška na Summitu: Panelová diskuse - Školou k rozvoji potenciálu (Šťastné dítě)
neděle 26.5. - 9.30- 11 h

Přednáška na Summitu: Dokonalosti se neučíme, navracíme se do našeho výchozího nastavení (Šťastné dítě)
neděle 26.5. - 14.30- 16 h

Jana Bolková

V neděli na Summitu můžete vidět Janu Bolkovou.

Jana Bolková je transformativní koučkamentorka, zakladatelkaambasadorka projektu Šťastná škola, lektorka wellbeingu, prevence vyhoření a konfliktního jednání.

Přednáška na Summitu: Wellbeing
neděle 26.5. - 16.30- 18 h

vlaďka břachová

Spolu s Janou bude přednášet na téma wellbeing i Vlaďka Břachová, která je také součástí projektu Šťastná škola a můžete ji vidět na některém z našich pravidelných webinářů (1. středu v měsíci). Vlaďka je koučkamentorka.

Přednáška na Summitu: Wellbeing
neděle 26.5. - 16.30- 18 h

petra mašková

Petra je transformativní koučka, mentorka, lektorka přes zážitky, kreativní tvůrkyně her a teambuildingů. Miluje učení hrou a radostné hravé prožívání ve všech oblastech života. Věnuje se typologii osobnosti, objevování talentů a využívání potenciálu.

V rámci Šťastné školy hodně pracuje s dětmi a s našim STAR TEAMEM dětských koučů připravila DIVADELNÍ PŘESTAVENÍ a vytvořila hru z oblasti digitálního wellbeingu v aplikaci Glitr. Obojí bude mít svou premiéru na Summitu.

na co se můžete těšit?

Během 3 dní vás čekají 2 dny přednášek, 1 den workshopů a stánkové expo na různá témata. Pro všechny účastníky je otevřený prostor k setkávání a společnému tvoření s přáteli a účastníky po celou dobu akce. 

TÉMATA ŠŤASTNÉ ŠKOLY:

NEPŘEHLÉDNĚTE

SOBOTA

25. května

Kongresový sál:

Naslouchání dětem jako prevence vyhoření?
15.15 - 15.30 h (Fenella Blakaj)

Je to tak jednoduché
13 - 13.30 h (Mavis Karn)

NEDĚLE

26. května

Šťastné dítě:

Panelová diskuse - Školou k rozvoji potenciálu 9.30 - 11 h (Fenella Blakaj, Mavis Karn)

Všechny děti jsou diamanty
11.30 - 13 h (Fenella Blakaj)

Dokonalosti se neučíme, navracíme se do našeho výchozího nastavení 
14.30 - 16 h (Mavis Karn)

Wellbeing
16.30 - 18 h (Jana Bolková, Vlaďka Břachová)

CO NÁS ČEKÁ PO SUMMITU?

V rámci Šťastné školy pro Vás plánujeme další akce. Co nás čeká a kam se můžete přidat?

  • Webinář pro pedagogy každou 1.středu v měsíci
  • Akreditované workshopy
  • Navázání spolupráce s dalšími školami
  • Rozvoj projektu Dětský kouč pro rok 2024/2025
  • Akademie pro pedagogy v roce 2025

kontaktujte nás: info@stastnaskola.eu