Workshopy
akreditované mšmt
wellbeing - Prevence vyhoření – Prevence konfliktního jednání
Místa konání:
Praha:
Praha 10-Vršovice, Francouzská 96/288
--------------------------------------------------
Jablonec nad Nisou:
Spolkový dům - Centrum Jablíčko, Emílie Floriánové 8
-----------------------------------------------------------------------
nebo
ve vašem městě
----------------------
Čas:
9-18 hodin (s akreditací MŠMT)
13-17 hodin (bez akreditace)
----------------------
Termíny pro rok 2024:
- 28.8.2024 - WellbeingJablonec nad Nisou, od 13 do 17 h, bez akreditace MŠMT
- 29.8.2024 - Prevence konfliktního jednáníPraha, Francouzská 96, od 13 do 17 h, bez akreditace MŠMT
- 25.9.2024 - Prevence syndromu vyhořeníPraha, Francouzská 96, od 9 do 18 h, akreditace MŠMT*
- 21.11.2024 - WellbeingPraha, Francouzská 96, od 9 do 18 h, akreditace MŠMT*
*) Pedagogičtí pracovníci obdrží certifikát s akreditací MŠMT
Workshopy se konají při minimálním počtu 10 účastníků.
Wellbeing a kompetence pro spokojený život
osobní i pracovní
Přinášíme inovativní pohled na psychohygienu a duševní zdraví.
Díky porozumění principům fungování mysli účastníci našich workshopů
- objevují vlastní potenciál a psychickou harmonii, stabilitu a odolnost
- dokáží čelit náročným situacím a nacházet efektivní řešení
- znovuobjevují osobní radost ze života a uspokojení ze své práce
- stávají se žádanými lídry pracovních kolektivů a vyhledávanými konzultanty v oblasti wellbeingu a psychického zdraví
TÉMATA WORKSHOPŮ:
Předávané nástroje a postupy si na kurzu každý vyzkouší tak, aby je dokázal používat v každodenním životě
a předávat je svým žákům.
WELLBEING
28. srpna 2024 (Jablonec)
a
21. listopadu 2024 (Praha)
Díky pochopení principů fungování lidské mysli, pedagogové získají efektivní nástroj k tomu, aby přirozeně zvládali nápor každodenních povinností i výzev a dokázali lépe odolávat stresu, frustraci a zvládat náročné situace. Zvýší se jejich schopnost asertivního jednání, komunikace a spolupráce.
Cílem tohoto vzdělávání je poskytnout pedagogům nástroj k poznání sama sebe, vlastních schopností a limitů a tím podpořit rozvoj vlastního potenciálu a kreativity v každodenním životě.
PREVENCE VYHOŘENÍ
25. září 2024 (Praha)
Cílem tohoto vzdělávání je poskytnout pedagogům nástroj k tomu, aby lépe zvládali nápor každodenních povinností i výzev.
Současně se pedagogové seznámí s praktickými postupy zvládání konfliktů, na základě kterých je možné budovat dobré vztahy s kolegy i žáky.
Pedagogové získají porozumění a nadhled nad běžnými problémy, naučí se včas rozpoznat signály vedoucí k vyhoření a podniknout efektivní kroky k jejich eliminování. Díky tomu lépe zvládají každodenní úkoly a výzvy, využívají kreativitu při jejich řešení a předcházejí zahlcení a vyhoření.
PREVENCE KONFLIKTNÍHO JEDNÁNÍ
29. srpna 2024 (Praha)
Cílem tohoto vzdělávání je poskytnout pedagogům nástroj k prevenci konfliktního jednání v žákovském kolektivu.
Předáme pedagogům praktické nástroje k rozvoji zdravých mezilidských vztahů, budování vzájemné tolerance, respektu, přijímání odlišností bez potřeby vymezovat se pomocí konfliktu a způsoby, jak tyto nástroje předat svým žákům.
Učíme pedagogy, jak mohou podporou stabilních a zdravých vztahů v třídním kolektivu předcházet vzniku konfliktů a šikany mezi žáky.
Proč k nám na workshop:
projekt Šťastná škola
je symbolem nového směru ve vzdělávání.
Usiluje o vytváření prostředí, kde se děti učí životním dovednostem vedle akademických znalostí. Je pomocnou rukou každému, kdo věří, že škola by měla být místem inspirace, radosti a rozvoje pro každého studenta.
Wellbeing - důležité téma ve školách
Wellbeing ve školách je zaměřený na rozvoj emocionální inteligence, kreativity a spolupráce. Orientuje se na psychické zdraví a schopnost zvládat stres. Tento přístup má pozitivní vliv na prostředí ve třídách a celkovou atmosféru ve školách.
Nabízí studentům a pedagogům nástroje pro zlepšení životní pohody a psychického zdraví prostřednictvím vzdělávacích programů, workshopů, webinářů.
Díky akreditacím MŠMT mohou školy spolupracovat s organizací Porozumění mysli z.s. a začlenit inovativní metody a strategie pro podporu wellbeingu do svých vzdělávacích plánů. Tím vytvářejí udržitelné prostředí, které podporuje emocionální, duševní a sociální rozvoj všech zúčastněných.
Prevence vyhoření - základ psychohygieny
V současné době čelí pedagogové stále většímu tlaku a nárokům na výkon a narůstajícímu množství povinností, což může vést k vyčerpání, vyhoření a ke snížení kvality výuky. Neustálé vystavení stresu nepříznivě ovlivňuje nejen jejich pracovní výkon, ale i jejich celkovou pohodu a radost z práce.
Workshop "Prevence vyhoření“ nabízí zásadní pohled na problematiku a cenné nástroje pro zachování fyzického, emocionálního a duševního zdraví pedagogů. Zaměřuje se na transformaci způsobu, jakým školy pečují o své pedagogy. Nabízí konkrétní strategie a metody, které mohou pomoci pedagogům zvládnout stres, zvýšit rezilienci a najít rovnováhu mezi profesním a osobním životem.
Zdůrazňujeme, že prevence vyhoření by měla být klíčovým prvkem ve vzdělávacích institucích. Nabízí osvědčené postupy, jak podporovat pedagogy v jejich osobním rozvoji, zvládání stresu a udržování energie.
Účastníci workshopu se seznámí s praktickými nástroji a cvičeními, které mohou okamžitě aplikovat ve svém každodenním životě. To zahrnuje techniky pro uvolnění stresu, zlepšení komunikace a posílení mentální odolnosti.
Workshop přináší osvěžující přístup k péči o pedagogický personál. Jeho cílem je nejenom zabránit vyhoření, ale také podpořit pedagogy v tom, aby se stali zdravějšími, spokojenějšími a inspirativnějšími tvůrci vzdělávání. Tento workshop může být klíčovým impulsem k pozitivní změně ve školském prostředí.
Prevence konfliktů a rozvoj mezilidských vztahů
Zvyšující se zátěž v moderním světě ovlivňuje i děti. Nároky na výkon, sociální tlaky a nedostatek emocionálního vzdělání vede k tomu, že i ve školách narůstá konfliktní jednání, jejihož následkem je sebepoškozování, deprese a stoupající počet dětských sebevražd. Česko je zemí, kde chodí děti do školy nejméně rádi. To ukazuje na naléhavou potřebu změny.
Workshop "Prevence konfliktů a rozvoj mezilidských vztahů" je navržen tak, aby účastníkům poskytl hlubší porozumění konfliktním situacím, umožnil rozvoj komunikačních dovedností, sebepoznání a schopností budovat harmonické mezilidské vztahy. Kromě teoretických znalostí budou účastníci aktivně zapojeni do praktických cvičení, diskuzí a reflexe vlastních zkušeností.
LEKTORKY
Jana Bolková
Jana Bolková je transformativní koučka a mentorka, zakladatelka a ambasadorka projektu Šťastná škola, lektorka wellbeingu, prevence vyhoření a konfliktního jednání.
Vlaďka Břachová
Vlaďka je koučka a mentorka. Je součástí týmu Šťastné školy a spolu s Janou Bolkovou vede workshopy.
objednávka
Vyberte si své workshopy.
Jste studentem?
Zadejte kód student500 a z částky Vám bude odečtena sleva 500 Kč.
Studentský průkaz si následně vezměte s sebou.
Rozhovor o wellbeingu
Máte dotazy?
Kontaktujte nás: info@stastnaskola.eu