VZNIK PROJEKTU ŠŤASTNÁ ŠKOLA

Náš projekt vznikl v jeden nestřežený okamžik otevřené mysli. Hned po velkém AHA momentu během semináře Porozumění mysli z.s. se Jana Bolková (nynější ambasadorka projektu) postavila a řekla:“Chtěla bych toto vzít do škol. Bylo by skvělé, aby tam byli všichni šťastní, jak pegagogové, tak děti.“

A tak několik žen přes rok vedlo pilotní bezplatný program ve dvou školách. Zjistily, že je lepší mluvit s pedagogy osobně (jeden na jednoho), ne ve skupinkách, že je skvělé, když se do programu zapojí vedení, že děti nemusí o ničem vědět a přesto změnu vnímají ihned.

Dnes tedy Jana jezdí po školách a mluví o programech, které již máme akreditované MŠMT, nebo je tvoříme na míru dle zadání. Umíme mluvit v hodinách Výchovy ke zdraví, v občanské nauce, umíme vést workshopy s dětmi, rodiči nebo pedagogy, umíme vytvořit teambuildingy nebo programy na výlety s přesahem. A hlavně, pečlivě, s láskou a pravidelně dbáme o psychohygienu jednotlivých, do programu se zapojivších pedagogů. A školy se nám mění pod rukama.

Zde je webinář, který jsem uváděli v červnu roku 2023 a popisuje vše detailněji.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Blackat@me.com
spoluzakladatelka Porozumění mysli z.s. Transformativní koučka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů